۱۳۹۹ دوشنبه ۳ آذر
English
صفحه اصلی
1399/06/30 حضور و بازدید 10 ساعته فرماندار شهرستان نهبندان از 6 روستای دهستان عربخانه
حضور و بازدید 10 ساعته فرماندار شهرستان نهبندان از 6 روستای دهستان عربخانه
؛ مجید بیکی فرماندار شهرستان نهبندان به همراه صادقی معاون برنامه ریزی و هماهنگی امور عمرانی فرمانداری، بهرام پور بخشدار شوسف و تعدادی از مدیران ادارات شهرستان ضمن حضور و بازدید از 6 روستای سمنی، گرو، سیخمیرک، بمبور، روددره، استخرک و همچنین مجتمع گلخانه ای استخرک و چاههای کشاورزی ثمن‌ آباد، از نزدیک با مردم عزیز این روستاها دیدار و در جریان مسائل و مشکلات آن ها قرار گرفتند.
مجید بیکی فرماندار شهرستان در ابتدا از روستاهای سمنی سفلی و علیا بازدید که پس از طرح مشکلات، دستوراتی را مبنی بر مطالعات انجام شده در جهت احداث بند خاکی و بررسی مشکلات آب کشاورزی در دستور کار قرار گیرد.
در ادامه ضمن بازدید از منازل روستا دستور بررسی منازلی که خارج از طرح قرار داشت از طریق دهیاری و بخشداری مقرر شد پیگیری لازم انجام گیرد.
وی در ادامه ضمن بازدید و حضور در روستای گرو و بررسی مسائل و مشکلات موجود دستورات لازم را به متولیان امر در جهت تسریع در گاز رسانی و واگذاری زمین دامداری به افراد واجد الشرایط، درخواست الحاق طرح با توجه به اینکه بعضی از منازل خارج از طرح هستند را صادر نمود.
مقرر شد  بنیاد مسکن پیگیری لازم  را برای افرادی که مشکل زمین دارند را انجام دهد و در ادامه هم آسفالت جاده روستا و محدوده آن به روستاهای اقماری مقرر شد بعد از روستای کلاته حبیب در دستور کار قرار گیرد.
نماینده عالی دولت در شهرستان ضمن حضور در روستاهای سیخمیرک، چاه های کشاورزی ثمن‌ آباد، روستای بمبور، روددره، استخرک و مجتمع گلخانه‌ای استخرک در جریان مسائل و مشکلات موجود قرار گرفت و دستورات مقتضی را صادر نمود.
در روستای سیخمیرک پیگیری لازم برای گازرسانی، مشکل آب و برق مسکن محرومین در این روستا در دستور کار قرار گرفت و در ادامه در بازدید از چاه‌های کشاورزی ثمن‌ آباد مقرر شد کانال کشی بتنی جوی آب در دستور متولیان امر قرار گیرد.
در روستای بمبور با توجه به اینکه قنات روستا مشکل داشت مقرر شد که لایروبی آن از طریق جهاد کشاورزی انجام شود.
در روستای استخرک مقرر شد مطالعات انجام شده در جهت احداث سازه خاکی در دستور کار منابع طبیعی قرار گرفت و مقرر شد که این موضوع پیگیری شود و در ادامه از اداره راهداری و حمل و نقل جاده ای شهرستان خواسته شد که تیغ زنی مسیر جاده روستا انجام گیرد.
با توجه به اینکه در روستای رود دره کانال عبور آب قنات روستا از مسیر رودخانه عبور می کند مقرر شد با همیاری مردم و جهاد کشاورزی این مهم انجام گیرد.
در پایان ضمن بازدید از مجتمع گلخانه‌ای استخرک مقرر شد که ضمن معرفی متقاضی به صندوق کار آفرینی امید برای گرفتن وام کم بهره مشکلات تامین سوخت و تیغ زنی جاده محدود به آن در دستور کار قرار گیرد.
 
 
 
 
 
تعداد بازدید: 71
امتیازدهی
میانگین امتیازها:0 تعداد کل امتیازها:0

مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0
ارسال نظرات
نام  
آدرس پست الکترونیکی شما    
شماره تلفن
توضیحات    
خواندن کد امنیتی تغییر کد امنیتی  
کد امنیت  
 
کلیه حقوق این پایگاه متعلق به استانداری خراسان جنوبی میباشد.
Powered by DorsaPortal