۱۴۰۰ شنبه ۱۳ آذر
English
صفحه اصلی
1400/06/21 شهرستان نهنبدان نیازمند مطالعات بیشتر در آبخیزداری است.
شهرستان نهنبدان نیازمند مطالعات بیشتر در آبخیزداری است.
🔻بیکی گفت: منطقه استراتژیک نهبندان با توجه به وسعت و پراکندگی آن، نیازمند مطالعات بیشتر حوزه آبخیزداری است.

♦️به گزارش روابط عمومی فرمانداری؛ «مجید بیکی» امروز (17 شهریور) در جلسه "بررسی مشکلات حوزه منابع طبیعی و آبخیزداری" که با حضور مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری استان در نهبندان برگزار شد، اظهار کرد: از گذشته کشاورزان معیشت خود را از راه قنوات داشته اند، اما طی سال های گذشته خشکسالی بر منبع آبی قنوات استان تاثیر جدی داشت که اهمیت آبخیزداری را برای مردم بیشتر کرده است.

🔻 فرماندار نهبندان با بیان اینکه بر اساس آمارهای رسمی و غیررسمی از 800 هزار حلقه چاه در کشور آب استحصال می شود، گفت: اما آثار زیان باری را در حوزه های مختلف در خراسان جنوبی همانند  کمبود آب، و خشکسالی های غیر طبیعی شاهدیم، لذا توسعه آبخیزدازی یکی از درخواست های مردم روستاهاست چرا که آثار و مزایای آن را دیده اند.

🔻وی ادامه داد: در شهرستان نهبندان بیش از 320 سازه خاکی داریم که بخشی به سنوات گذشته بر می گردد، همچنین با عنایت رهبری و برداشت از صندوق توسعه ملی شاهد بودیم که استان خراسان جنوبی هم یکی از استان های پیشرو در احداث سازه های خاکی فعالیت کرده که جا دارد از زحمات مدیرکل منابع طبیعی و همکاران آن مجموعه قدردانی کرد.

🔻فرماندار نهبندان در ادامه به 26 هزار کیلومتر وسعت نهبندان اشاره کرد و افزود: عمده این وسعت در عرصه منابع طبیعی است، لذا خواستاریم مطالعات حوزه های مختلف با توجه به اینکه اعداد و رقم های خوبی در حال تزریق است، در شهرستان انجام شود.

🔻بیکی گفت: شهرستان نهبندان، 287 نقطه روستای دارای سکنه و همین عدد هم فاقد سکنه دارد، از هزار و 750 روستای داری سکنه استان که به نسبت شهرستان نشان می دهد که تعداد روستاهای ما زیاد است چرا که 60 درصد مردم در روستاها و 40 درصد مردم در نقاط روستایی زندگی می کنند.

🔻وی گفت: در بعضی بخش ها نیاز به مطالعات جدید آبخیزداری داریم، همچنین از ظرفیت قرارگاه شهید ناصری هم استفاده خواهد شدچرا که نهبندان، منطقه استراتژیکی است و این مهم باید مورد توجه باشد.

🔻فرماندار نهبندان با بیان اینکه توجه سرمایه گذاران به نهبندان برای فعال کردن معادن جلب شده که نیازمند همراهی منابع طبیعی است، افزود: امسال شاهد روزهای طوفانی و گرد و غباری زیادی بودیم که ضرورت احیای مراتع و کاشت گونه های متناسب با منطقه باید در دستور باشد گر چه تاکنون اقدامات خوبی انجام شده است.

🔻در پایان جلسه، لوح تقدیری به پاس زحمات و حمایت های فرماندار شهرستان از سوی مدیرکل منابع طبیعی تقدیم ایشان گردید.
⭕️ روابط عمومی فرمانداری شهرستان نهبندان
تعداد بازدید: 151
امتیازدهی
میانگین امتیازها:0 تعداد کل امتیازها:0

مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0
ارسال نظرات
نام  
آدرس پست الکترونیکی شما    
شماره تلفن
توضیحات    
خواندن کد امنیتی تغییر کد امنیتی  
کد امنیت  
 
کلیه حقوق این پایگاه متعلق به استانداری خراسان جنوبی میباشد.
Powered by DorsaPortal