۱۳۹۹ يکشنبه ۱۰ فروردين
English
صفحه اصلی
1398/11/03 فرماندار نهبندان در گفت و گو با ايسنا مطرح كرد: از سرمايه‌گذاري‌هاي نو تا تلاش براي ثبات جمعيت در روستاهاي نهبندان
فرماندار نهبندان در گفت و گو با ايسنا مطرح كرد: از سرمايه‌گذاري‌هاي نو تا تلاش براي ثبات جمعيت در روستاهاي نهبندان
  فرماندار نهبندان در گفت و گو با ايسنا مطرح كرد:
از سرمايه‌گذاري‌هاي نو تا تلاش براي ثبات جمعيت در روستاهاي نهبندان

 فرماندار نهبندان از سرمايه‌گذاري در حوزه پتانسيل‌هاي اين شهرستان و افتتاح پروژه‌ها براي نگهداشت جمعيت در روستاهاي اين شهرستان خبر داد.

مجيد بيكي در گفت‌وگو با ايسنا از گازرساني به روستاهاي بالاي 20 خانوار و  واحدهاي توليدي و خدماتي تا پايان سال 99 خبر داد.

وي با اشاره به احداث و تكميل مجتمع‌هاي آبرساني روستايي و شهري و همچنين اصلاح و مرمت شبكه‌هاي فرسوده آب، افزود: اجراي 17 كيلومتر باقي مانده باند دوم محور نهبندان – شوسف و پيگيري در خصوص تسريع در اجراي عمليات قطعه‌هاي باقي مانده مسير نهبندان – سربيشه و تعريض و بهسازي محورهاي مواصلاتي و اصلي(نهبندان – زابل ، نهبندان –زاهدان و نهبندان – شهداد) و روكش آسفالت محورهاي اصلي و فرعي شهرستان نيز در دستور كار است.

فرماندار نهبندان بيان كرد: حدود 110 روستا تا پايان امسال تحت پوشش اينترنت پرسرعت قرار مي‌گيرند و اجراي 45 كيلومتر فيبر نوري نيز از ديگر مصوبات است.

بيكي با اشاره به آغاز اجرايي عمليات كارخانه فرآوري طلاي هيرد در دهه فجر، تصريح كرد: در خصوص فعال شدن بازارچه مرزي دوكوهانه و انجام واردات و صادرات بيشتر از بازارچه نيز پيگيري‌هاي لازم انجام شده است.

وي با اشاره به ارتقاي وضعيت امكانات بهداشتي و درماني شهرستان( توسعه اورژانس، ساخت ساختمان سي تي اسكن و همچنين استقرار دستگاه درشهرستان )، افزود: توسعه فعاليت‌هاي گردشگري از طريق ارائه تسهيلات به متقاضيان اين حوزه به خصوص متقاضيان راه‌اندازي خانه‌هاي بوم گردي كه به هر متقاضي مبلغ 2500 ميليون ريال تسهيلات پرداخت مي‌شود نيز از ديگر برنامه‌هاي در دست اجراست.

فرماندار نهبندان به ايجاد هاب شتر با مشاركت بنياد بركت نيز اشاره كرد و ادامه داد: ايجاد واحدهاي صنعتي از جمله احداث كارخانه فرآوري طلاي هيرد، كنسانتره آهن نيك اميدواران پيراكان و فرآوري منيزيت ادهمي، ارتقاء شاخص‌هاي برخورداري شهرستان و اجراي طرح برق‌رساني به معادن شاهكوه توسط ايميدور نيز از ديگر برنامه‌هاست.

بيكي با اشاره به ايجاد طرح‌هاي سرمايه‌گذاري در بخش انرژي‌هاي نو و پاك ( ايجاد نيروگاه‌هاي خورشيدي و بادي با وجه به پتانسيل‌هاي شهرستان)، افزود: 129 پروژه با اعتبار بالغ بر 1922790 ميليون ريال در دهه مبارك فجر سال جاري افتتاح و كلنگ‌زني مي‌شود.

وي ادامه داد: تعداد 174 پروژه در سطح شهرستان در بخش‌هاي مختلف زيربنايي، آموزشي، فرهنگي، ورزشي، كشاورزي و آبخيزداري، گردشگري و ساير موارد در حال اجرا است.

فرماندار نهبندان بيان كرد: يكي از مهم‌ترين پروژهاي ملي شهرستان موضوع گازرساني به روستاها است كه با سرعت مناسبي اين مهم در حال انجام بوده و اميدواريم تا پايان سال 99 اكثر روستاهاي بالاي 20 خانوار شهرستان از اين نعمت الهي برخودار شوند.

بيكي با اشاره به احداث كارخانه استحصال طلاي هيرد و 20 كيلومتر باند دوم محور نهبندان - شوسف، فرآوري منيزيت ادهمي و كنسانتره آهن نيك اميدواران پيراكان، خاطرنشان كرد: پروژه‌هاي گازرساني به 28 روستاي شهرستان نهبندان ، طرح مسكن محرومين شهرستان نهبندان، دانه بندي منيزيت شركت معدني مواد نسوز بيرجند، گازرساني به هفت واحد صنعتي و توليدي در شهرستان نهبندان و احداث ميدان در ورودي شهر شوسف از برنامه‌هاي در دست اجراست
 
 
 
 
تعداد بازدید: 111
امتیازدهی
میانگین امتیازها:0 تعداد کل امتیازها:0

مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0
ارسال نظرات
نام  
آدرس پست الکترونیکی شما    
شماره تلفن
توضیحات    
خواندن کد امنیتی تغییر کد امنیتی  
کد امنیت  
 
کلیه حقوق این پایگاه متعلق به استانداری خراسان جنوبی میباشد.
Powered by DorsaPortal