۱۳۹۹ سه شنبه ۱۹ اسفند
English
صفحه اصلی
1399/04/08 در دیدار مدیرکل جهاد کشاورزی استان با فرماندار شهرستان نهبندان مطرح شد: فرماندار نهبندان خواستار شد : لزوم  همکاری جدی سایر شهرستان های غیر درگیر و کشاورزان منطقه در جهت مبارزه با آفت ملخ صحرایی
در دیدار مدیرکل جهاد کشاورزی استان با فرماندار شهرستان نهبندان مطرح شد: فرماندار نهبندان خواستار شد : لزوم همکاری جدی سایر شهرستان های غیر درگیر و کشاورزان منطقه در جهت مبارزه با آفت ملخ صحرایی
فرماندار نهبندان با تشکر از سم پاشی کانون های صورت گرفته تاکنون توسط پرسنل جهاد کشاورزی شهرستان و سایر ادارات، افزود: علیرغم تلاش شبانه روزی و بسیج امکانات شهرستان، لازم است به جهت مبارزه بهتر امکانات و ماشین آلات از سایر شهرستان های غیر درگیر برای مبارزه با بحران هجوم ملخ ها، در اختیار شهرستان قرار گیرد. وی همچنین گفت: البته با توجه به گستردگی و پراکندگی نقاط می بایست کشاورزان نیز در این راستا همکاری نماید در غیر اینصورت خسارات بالاتر خواهد رفت.
 لازم به ذکر می باشد که در این دیدار مهندس قوسی رئیس سازمان جهاد کشاورزی خراسان جنوبی از اختصاص 400 میلیون اعتبار برای مبارزه با آفت ملخ صحرایی به خراسان جنوبی خبر داد.
 لازم به ذکر است که تاکنون در 60 هزار هکتار شناسایی شده، بیش از 20 هزار هکتار مبارزه صورت گرفته است.
قوسی مدیر کل جهاد کشاورزی استان در دیدار با فرماندار شهرستان نهبندان عنوان کرد:

با توجه به این که سطح آلوده به ملخ صحرایی در شهرستان نهبندان بیشتر از سایر نقاط استان می باشد، اما عملیات اجرایی مبارزه با این آفت پیشرفت بسیار خوبی داشته و عملکرد مطلوبی حتی نسبت به سایر استان ها با هم افزایی و انسجام دستگاه ها با محوریت فرماندار شهرستان اتفاق افتاده است.

 به گزارش روابط عمومی فرمانداری شهرستان؛ مهندس قوسی مدیرکل جهاد کشاورزی استان در دیدار با فرماندار نهبندان عنوان کرد: در ستاد مدیریت بحران استان در اردیبهشت ماه که با موضوع ملخ صحرایی برگزار شد، مقرر گردیده تا جهاد کشاورزی نسبت به تهیه سموم، سم پاش و امکانات لازم اقدام کند و برای مبارزه ضربتی از امکانات و ظرفیت دستگاه‌های متولی، نیروی‌های بسیجی، جهادی و مردمی استفاده شود.
 رئیس سازمان جهاد کشاورزی از آمادگی پرداخت تسهیلات قرض الحسنه به  20 نفر از کشاورزان بومی محلی برای خرید سم پاش خبر داد و افزود: 400 میلیون اعتبار برای مبارزه با آفت ملخ صحرایی به خراسان جنوبی اختصاص یافته است.
 
 
 
 
 
 
 
تعداد بازدید: 701
کلیه حقوق این پایگاه متعلق به استانداری خراسان جنوبی میباشد.
Powered by DorsaPortal