۱۴۰۱ شنبه ۳۱ ارديبهشت
English
صفحه اصلی
1400/09/25 پیگیری جدی برای راه اندازی پست برق 400 کیلو ولت در نهبندان
پیگیری جدی برای راه اندازی پست برق 400 کیلو ولت در نهبندان
🔹به گزارش روابط عمومی استانداری خراسان جنوبی؛ قناعت با تأکید بر این مطلب در جریان بازدید از دو واحد تولیدی در شهرک صنعتی شهرستان نهبندان خاطرنشان کرد: یکی از مهمترین برنامه های در دستور کار دولت، رسیدگی به دو حوزه صنعت و معدن در هر استان است.
🔹وی ادامه اد: ظرفیت های خوب صنعتی و معدنی از پتانسیل های استان ماست که باید به درستی مورد بهره برداری قرار گیرند.
🔹استاندار با اشاره به بازدیدهایی که در شهرک صنعتی نهبندان انجام داده بود، گفت: این بازدید که با هدف بررسی وضعیت فعالیت برخی از واحدهای تولیدی صورت گرفت با حضور مدیران دستگاه های اجرایی همراه بود تا بتوانیم همین جا درخصوص مشکلات موجود چاره اندیشی و تصمیم گیری کنیم.
🔹قناعت تأکید کرد: رفع موانع از مسیر واحدهای تولیدی ، روند اجرای پروژه ها و در نتیجه تولید را شتاب می بخشد.
🔹وی واحد کنسانتره آهن را از پروژه های بسیار خوب در راستای پرهیز از خام فروشی عنوان کرد و تصریح نمود: در این بازدید درخصوص طرح توسعه این کارخانه و ایجاد واحد فرآوری صحبت شد و مقرر گشت با پرداخت تسهیلات ، تأمین زیرساخت ها و تخصیص زمین لازم، روند اجرای این فاز را تسریع نماییم.
🔹به گفته وی؛ برخی از موارد هم نیاز به پیگیری جدی در مرکز دارد که در این خصوص به دستگاه های اجرایی موارد ابلاغ شد.
🔹استاندار با اشاره به شرایط کارخانه اکسید منیزیم ، اظهار داشت: این دو مجموعه از واحدهای صنعتی مرتبط با معدن است که با ایجاد زمینه اشتغال برای 300 نفر به کاهش آمار بیکاری در شهرستان و استان کمک خواهند کرد.
🔹قناعت با تأکید بر نیاز شهرک صنعتی نهبندان به افزایش توان برق، ادامه داد: برای جبران این مشکل دو راهکار پیشنهاد شد، یکی این که در کوتاه مدت ظرفیت برق موجود با استفاده از توان استان تقویت شده و افزایش یابد.
🔹وی افزود: برای راهکار بلند مدت هم که بسیار اصولی و زیربنایی است، ایجاد پست 400 کیلوولت مدنظر می باشد که باید در مرکز به طور جدی پیگیری شود.
🔹به گفته وی؛ با توجه به مطالبه استان و رغبت سازمان های دولتی مثل شستا به سرمایه گذاری در این منطقه، تقویت ظرفیت برق شهرک صنعتی مورد نیاز است و باید با جدیت دنبال شده و محقق گردد
تعداد بازدید: 522
کلیه حقوق این پایگاه متعلق به استانداری خراسان جنوبی میباشد.
Powered by DorsaPortal