۱۳۹۹ شنبه ۱۰ آبان
English
صفحه اصلی
1399/06/29 فرماندار نهبندان از معاون وزیر بهداشت خواستار شد:  ارتقای بیمارستان و تکمیل اورژانس بیمارستان شهید آتشدست نهبندان
فرماندار نهبندان از معاون وزیر بهداشت خواستار شد: ارتقای بیمارستان و تکمیل اورژانس بیمارستان شهید آتشدست نهبندان
🔰فرماندار نهبندان از معاون وزیر بهداشت خواستار شد:

🔹ارتقای بیمارستان و تکمیل اورژانس بیمارستان شهید آتشدست نهبندان

🔹بیکی ارتقاء بیمارستان 32 تختوابی شهید آتشدست نهبندان به 96 تختخوابی و تکمیل اورژانس این بیمارستان را از معاون وزیر بهداشت خواستار شد.

🔹«قاسم جان بابایی»، معاون وزیر بهداشت امروز (27 شهریور) از بیمارستان شهید آتشدست شهرستان نهبندان بازدید کرد.

🔹«مجید بیکی»، فرماندار نهبندان در این دیدار با اشاره به مشکلات حوزه بهداشت و درمان این شهرستان اظهار کرد: شهرستان نهبندان در سال 1368 از بخش به شهرستان ارتقاء یافت و هم اکنون دارای دو بخش و دو نقطه شهری است، همچینن جمعیت نهبندان 52 هزار نفر است که 60 درصد آنها در نقاط روستایی و 40 درصد در نقاط شهری زندگی می کنند.

🔹فرماندار نهبندان با بیان اینکه وسعت این شهرستان بیش از 26 هزار کیلومتر مربع است که 17 درصد مساحت استان را شامل می شود، گفت: جمعیت نهبندان کمتر از هفت درصد جمعت استان است ولی یک بیمارستان 32 تختخوابی داریم که با مجموع تخت های اورژانس و آی سی یو 41 تخت هست.

🔹بیکی تصریح کرد: شهرستان نهبندان دارای 11  پایگاه اورژانس 115، 10 مرکز بهداشت و 37 خانه بهداشت است که مجموع مراجعین به تنها بیمارستان این شهرستان بیش از 110 هزار نفر هست.

🔹وی با بیان اینکه هم اکنون 9 دکتر متخصص در این بیمارستان فعالیت می کنند، گفت: بیمارستان آتشدست نهبندان تنها مرکزی است که در شهر و شهرستان پزشک متخصص دارد و مراجعین عمده شهرستان در این مرکز از ارائه خدمات بهره مند می شوند.

🔹فرماندار نهبندان به پراکندگی شهرستان و هزینه بر بودن ارائه خدمات پزشکی اشاره کرد و افزود: مطالبات مردم در طرح تحول سلامت بسیار زیاد است همچنین نهبندان با اولین نقاط درمانی فاصله زیادی دارد چرا که 200 کیلومتر تا  مرکز  استان بیرجند و 275 کیلومتر تا زاهدان فاصله داریم.

🔹بیکی بهسازی و تکمیل اورژانس بیمارستان شهید آتشدست نهبندان را از مطالبات مهم مردم نهبندان عنوان کرد و گفت: تاخیر فراوانی در تکمیل این پروژه وجود دارد، همکاران شبکه بهداشت و بیمارستان شهید آتشدست با سختی های فراوان بیش از هفت ماه هست که درگیر مستقیم با بیماری کرونا هستند و با محدودیت های جدی فضا روبرو هستند.

🔹وی ارتقاء بیمارستان شهید آتشدست را از مطالبات مردم عنوان کرد و گفت: بیش از 30 سال از شهرستان شدن نهبندان می گذرد و جا دارد این بیمارستان تعداد تخت آن افزایش یابد. فرماندار نهبندان با اشاره به جمعیت بالای شهرستان گفت: انتظار این است که بیمارستان 96 تختخوابی شهید آتشدست مصوب شود.

🔹 بیکی با بیان اینکه یک و نیم میلیارد تومان برای پانسیون پزشکان اعتبار نیاز است، گفت: پزشکانی که از سایر نقاط به این شهر می آیند که کمترین خدمات رفاهی را دارند، لذا باید فضای مناسب برای استقرار داشته باشند.

🔹 وی با بیان اینکه برای احداث دو پایگاه اورژانس جاده ای در نهبندان مجوز داریم، گفت: ولی برای این دو پایگاه ساختمان و تامین آمبولانس هنوز صورت نگرفته است؛ همچنین در زمان استفاده پزشکان متخصص از مرخصی، پزشک جایگزین نداریم.

🔹فرماندار نهبندان از نبود امکانات تخصصی استقرار اورژنس هوایی در نهبندان خبر داد و گفت: به دلیل حوادث جاده ای زیاد و فوتی های زیادی در مسیرهای منتهی به نهبندان لازم است اورژانس هوایی استقرار و خدمات ارائه دهد.

🔹بیکی گفت: آمبولانس های نهبندان باید 150 کیلومتر برای خدمات رسانی به بیماران روستایی را  طی کنند، لذا تقاضا داریم سفر معاون وزیر به نهبندان سفر پر خیر و برکتی باشد.