۱۳۹۹ شنبه ۱۰ آبان
English
صفحه اصلی
1399/06/29 معاون درمان وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی گفت: بیماری کرونا جز با همدلی، هماهنگی و همکاری بین تمانی حوزه‌ها و مجموعه حاکمیت مدیریت نمی‌شد و مدیت بیماری تاکنون بخاطر تلاش جمعی بوده است.
معاون درمان وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی گفت: بیماری کرونا جز با همدلی، هماهنگی و همکاری بین تمانی حوزه‌ها و مجموعه حاکمیت مدیریت نمی‌شد و مدیت بیماری تاکنون بخاطر تلاش جمعی بوده است.
📆27 شهریور ماه سال 1399

🔰معاون درمان وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی گفت:

🔹بیماری کرونا جز با همدلی، هماهنگی و همکاری بین تمانی حوزه‌ها و مجموعه حاکمیت مدیریت نمی‌شد و مدیت بیماری تاکنون بخاطر تلاش جمعی بوده است.

🔹قاسم جان بابایی روز پنجشنبه در نشست بررسی وضعیت مراکز بهداشتی و درمانی شهرستان مرزی #نهبندان افزود: بیماری کرونا تنها توسط وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی مدیریت نشد بلکه روسای سازمان‌ها، استانداران، فرمانداران، خیرین و مردم همه کمک کردند.

🔹وی با اشاره به پراکندگی و گسترده بودن خراسان جنوبی بیان کرد: دانشگاه علوم پزشکی بیرجند به دلیل داشتن شهرهای کوچک اما پراکنده و گسترده مقداری مظلوم واقع شده است.

🔹معاون درمان وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی اظهار داشت: پراکندگی جمعیت و گسترده بودن شهرستان‌ها، اداره کردن دانشگاه و ارائه خدمات مطلوب به شهروندان را با مشکل مواجه می‌کند.

🔹وی ادامه داد: دانشگاه علوم پزشکی بیرجند تنها مرکزی است که به جز مرکز استان که دارای جمعیت بالا است، مابقی شهرستان‌های دارای جمعیت پایین اما پراکندگی بالا را پوشش می‌دهد.

🔹جان بابایی افزود: از آنجایی که رییس دانشگاه علوم پزشکی بایستی پاسخگوی نیاز مردم منطقه باشد اما علاوه بر گسترده بودن استان، کمبودهایی نیز وجود دارد که نیاز به توجه ویژه دارد.

🔹وی عنوان کرد: برای رفع نیازهای بهداشتی و درمانی مردم استان به ویژه شهرستان مرزی نهبندان باید همه دست به دست هم داده و به دانشگاه بیرجند کمک کنیم.

🔹معاون درمان وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی یادآور شد: برای ارتقای وضعیت بهداشت و درمان شهرستان نهبندان نیز نیازمند همکاری #نماینده_مجلس، #فرماندار، #شهردار و سایر مسئولان هستیم
.
🔹وی تاکید کرد: هر چه بتوانیم شرایطی ایجاد کنیم تا نگرانی مردم در بُعد سلامت کاهش یافته یا حل شود از میزان نارضایتی‌های متعدد نیز کاسته خواهد شد.

🔹جان بابایی گفت: مشکلات حوزه درمان شهرستان نهبندان را به ترتیب اولویت در دستور کار قرار داده و نسبت به رفع آن در اسرع وقت اقدام می‌کنیم.

🔹وی افزود: اولویت نخست ما تکمیل اورژانس بیمارستان شهید آتشدست نهبندان است که باید هر چه زودتر منابع مالی در اختیار دانشگاه قرار دهیم تا اورژانس و ای سی یو تکمیل شود.

🔹معاون درمان وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی بیان کرد: بخش کنونی ای سی یو بیمارستان نهبندان غیراستاندارد است و باید با کار کارشناسی تبدیل به بخش سی سی یو شود.

🔹وی ادامه داد: کمک خواهیم کرد تا بخش آی سی یو جدید بیمارستان شهید آتشدست در مجاورت اورژانس هر چه سریعتر به بهره برداری برسد.

🔹جان بابایی اولویت دوم را تکمیل پانسیون پزشکان بیمارستان شهید آتشدست نهبندان اعلام کرد و گفت: وقتی زمینه رفاه پزشک فراهم شود استقرار و ماندگاری پزشک بیشتر می‌شود.

🔹وی اظهار داشت: شهرستان نهبندان اکنون در زمینه کلینیک تخصصی پزشکان با مشکل مواجه بوده و محیط کنونی بسیار فضای کوچکی دارد که سعی می‌کنیم با همکاری خیرین، کلینیک ویژه متناسب با شان مردم احداث شود.

🔹معاون درمان وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی در ارتباط با ارتقای بیمارستان شهید آتشدست نهبندان عنوان کرد: برای این مهم ردیف بودجه لازم است لذا از نماینده شهرستان درخواست داریم تا در بودجه 1400 به این مهم توجه کرده تا بتوانیم برای تکمیل طرح‌های نیمه تمام و توسعه بیمارستان ردیف اخذ کنیم.

🔹وی بیان کرد: مجوز احداث دو پایگاه اورژانس در شهرستان نهبندان اخذ شده است که برای مشکلات احداث آن پیگیری لازم را انجام می‌دهیم.

🔹جان بابایی یادآور شد: در ارتباط با سایر مشکلات حوزه درمان شهرستان از جمله فضای دیالیز، شبانه روزی شدن مراکز، تکمیل و تجهیز آزمایشگاه و اتاق عمل پیگیری‌های لازم تا حصول نتیجه را انجام می‌دهیم.

🔹وی گفت: امید است با همکاری یکدیگر بتوانیم مشکلات حوزه درمان شهرستان مرزی نهبندان که سبب نارضایتی پرسنل، مردم و مسوولان شده است را رفع کنیم و شرمنده مردم در حوزه خدمات رسانی نشویم.