۱۳۹۹ دوشنبه ۳ آذر
English
صفحه اصلی
1399/07/10 فرماندار نهبندان: در توزیع اقلام اساسی و سهمیه های شهرستان، رعایت عدالت توزیعی مد نظر باشد.
فرماندار نهبندان: در توزیع اقلام اساسی و سهمیه های شهرستان، رعایت عدالت توزیعی مد نظر باشد.
🔰 فرماندار نهبندان:
در توزیع اقلام اساسی و سهمیه های شهرستان، رعایت عدالت توزیعی مد نظر باشد.

🔷 به گزارش روابط عمومی فرمانداری شهرستان نهبندان؛ «مجید بیکی» امروز (9 مهر) در جلسه کمیسیون تنظیم بازار شهرستان با بیان اینکه تحریم و مسائل اقتصادی در ماه های اخیر تشدید شده است ولی همراهی مردم در موضوعات اقتصادی جای تقدیر دارد، گفت: به دنبال افزایش های مکرر قیمت، تمام تلاش دستگاه های اجرایی و دولت این بوده که کالاهای اساسی و ضروری که در زندگی مردم تاثیر مستقیم دارد، در بازار موجود باشد.

🔸 وی با اشاره به اینکه افزایش قیمت ها تحت تاثیر مستقیم ارتباطات بین المللی، ورود ارز به کشور، صادرات و واردات کشور است، افزود: همه دستگاه های دخیل در شرایط فعلی باید برای اقتصاد تلاش مضاعفی داشته و پیگیری های بیشتری داشته باشند و از هر فرصتی استفاده کنند تا حتی در نهنبدان قیمت ها کاهش یابد.

🔹 فرماندار نهبندان تصریح کرد: برای تامین کالاهای اساسی و ضروری در نهبندان مشکلی نداریم ولی برای تامین مواد اولیه و نهاده ها دامی و کشاورزی همانند ذرت، سویا و اقلام یارانه ای محدودیت هایی است، لذا نظارت بر توزیع عادلانه باید در دستور کار باشد.

🔹 بیکی افزود: دستگاه هایی مانند جهاد کشاورزی، صنعت، معدن و تجارت و سایر نهادهای متولی باید نظارت ها را بیشتر و اگر کمبودی در تامین برخی کالاها داریم باید به صورت سهمیه ای مشکل رفع شود.

🔹 وی با بیان اینکه شیوع بیماری کرونا سبب افزایش قیمت ها در برخی کالاها شده است، گفت: کرونا ظرفیت تولید را کاهش و بعضا مشتری هم توان خرید را ندارد.

فرماندار نهبندان با گلایه از اینکه در شهرستان  نهنبدان تنوع میوه به لحاظ قیمت ها نداریم، گفت: باید شرایطی ایجاد شود تا هر نوع مشتری با سطح درآمد محتلف بتواند از نیازهای خود را مرتفع سازد.

🔹 بیکی تصریح کرد: تلاش می کنیم تا شرایطی ایجاد شود تا مردم در یک نقطه مشخص میوه را با قیمت پایین تر تهیه کنند چرا که قیمت میوه ها در نهبندان گران تر است.

🔸 فرماندار نهبندان با بیان اینکه توزیع نهاده های دامی در نهبندان متناسب نبوده و سبب نگرانی مرغداران شده است، عنوان کرد: در صورت ادامه این روند مرغداری ها در بحث تولید دچار مشکل می شوند.

🔹 بیکی تصریح کرد: در حوزه ثبت نام الکترونیکی فرآورده های سوختی تاکنون بیش از 80 درصد جمعیت روستایی یعنی از مجموع هشت هزار و 500 خانوار در سامانه الکترونیکی سدف ثبت نام و تایید نهایی شده اند و امکان دریافت فرآورده ها از جمله نفت سفید و گاز مایع را در محل روستا دارند.