۱۳۹۹ سه شنبه ۴ آذر
English
صفحه اصلی
1399/07/30 فرماندار نهبندان: نگاه مسئولان به منطقه مرزی و کمتر توسعه یافته نهبندان باید ویژه باشد تا توسعه سرعت یابد.
فرماندار نهبندان: نگاه مسئولان به منطقه مرزی و کمتر توسعه یافته نهبندان باید ویژه باشد تا توسعه سرعت یابد.
📆29 مهرماه 1399

⭕️ فرماندار نهبندان:
نگاه مسئولان به منطقه مرزی و کمتر توسعه یافته نهبندان باید ویژه باشد تا توسعه سرعت یابد.

🔰 به گزارش روابط عمومی فرمانداری؛ «مجید بیکی» فرماندار نهبندان در دیدار با «جعفر احسانی مهر» مدیرکل امور مالیاتی خراسان جنوبی در ابتدا ضمن معرفی جامع شهرستان و بیان ظرفیت ها، اظهار داشت: یکی از دلایلی که سبب کمتر توسعه یافتگی نهبندان شده است، وسعت و پراکندگی بالای شهرستان است که می طلبد دستگاه های مختلف اجرایی برای جبران کاستی ها، توجه ویژه ای را به نهبندان معطوف دارند.

🔸 بیکی با بیان اینکه شهرستان نهبندان دارای  26 هزار کیلومتر مربع وسعت است، افزود: این شهرستان 17 درصد مساحت استان خراسان جنوبی و دومین شهرستان وسیع استان است و با سفر مقام معظم رهبری در سال 1378 به نهبندان؛ توجه به این شهرستان بیشتر شد و مبلغ 60 میلیارد اعتبار در سال های بعد از سفر علاوه بر اعتبارات شهرستان تخصیص داده شد.

🔸وی با اشاره به وجود 23 نوع ماده معدنی در نهبندان، گفت: شهرستان نهبندان رتبه اول تنوع مواد معدنی در استان را دارد و بدلیل اینکه زیرساخت های لازم در منطقه معدنی شاهکوه سبب مشکلاتی برای معدن داران است، گفت: با پیگیری های استاندار، برقرسانی در مرحله مناقصه است لذا برای برق رسانی طی تفاهم نامه ای سه جانبه 270 میلیارد تومان در این منطقه سرمایه گذاری می شود.

🔹 وی بیان کرد: متاسفانه در مقوله فرآوری معدنی، خام فروشی داریم، در سال گذشته تلاش شد در جهت جذب سرمایه گذار اقدام شود که در حال حاضر در شهرک صنعتی دو واحد فرآوری کنسانتره آهن و منیزیت در حال احداث هستند.

🔹 بیکی با بیان اینکه در حوزه اعتبارات دهیاری ها و بخشداری ها عمده درآمدها وابسته به مالیات بر ارزش است، گفت: در شهرستان نارضایتی عمده ای در حوزه مالیاتی تاکنون، لذا اجرای آموزش های مالیاتی و تکریم ارباب رجوع در خدمت رسانی باید مورد توجه باشد.
🔸 وی در پایان گفت: نگاه مسئولان به منطقه مرزی و کمتر توسعه یافته نهبندان باید ویژه باشد تا توسعه سرعت یابد.

در ابتدای نشست نیز احسانی مهر مدیرکل امور مالیاتی استان که اولین سفر شهرستانی خود را بعد از انتصاب به نهبندان آمده بود، ضمن بیان برنامه های کاری عنوان داشت: نهایت مساعدت و همکاری با مودیان در این شهرستان انجام خواهد شد.
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
تعداد بازدید: 130
امتیازدهی
میانگین امتیازها:0 تعداد کل امتیازها:0

مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0
ارسال نظرات
نام  
آدرس پست الکترونیکی شما    
شماره تلفن
توضیحات    
خواندن کد امنیتی تغییر کد امنیتی  
کد امنیت  
 
کلیه حقوق این پایگاه متعلق به استانداری خراسان جنوبی میباشد.
Powered by DorsaPortal