۱۳۹۹ دوشنبه ۳ آذر
English
صفحه اصلی
1399/09/01 فرماندار نهبندان:  65 درصد موارد ابتلا به کرونا در شهرستان نهبندان، از دورهمی های خانوادگی است.
فرماندار نهبندان: 65 درصد موارد ابتلا به کرونا در شهرستان نهبندان، از دورهمی های خانوادگی است.
   🔻 فرماندار نهبندان:
🔹 65 درصد موارد ابتلا به کرونا در شهرستان نهبندان، از دورهمی های خانوادگی است.
🔸 وضعیت شهرستان قرمز و طرح محدودیت های جدید از روز شنبه با تمام توان، برای حفظ سلامت مردم اجرا خواهد شد.

بیکی گفت: 65 درصد ابتلای کرونا در شهرستان نهبندان به دلیل دورهمی و جلسات خانوادگی است، بنابراین در این خصوص نیازمند همراهی مردم هستیم.

🔰 به گزارش روابط عمومی فرمانداری نهبندان؛ «مجید بیکی» فرماندار شهرستان نهبندان امروز (29 آبان ماه) در جلسه "ستاد مدیریت بیماری کرونا شهرستان نهبندان"، اظهار کرد: از روز شنبه یکم آذرماه همه ارگان ها باید عزم جدی برای اعمال محدودیت های جدید کرونایی داشته باشند تا در پیک سوم شیوع کرونا، شاهد کاهش ابتلاها باشیم.

🔹 فرماندار نهبندان سلامت مردم را خط قرمز همه فعالیت ها عنوان کرد و گفت: وضعیت شهرستان نهبندان قرمز است و تاکید گردیده هیچ گونه تعارفی برای اعمال محدودیت های جدید وجود نداشته باشد لذا از تمام ظرفیت های موجود استفاده خواهد شد.

🔸 بیکی یادآور شد: بیش از 9 ماه درگیر مستقیم با بیماری کرونا و امروز نیازمند مقابله جدی تر با این بیماری هستیم زیرا موارد ابتلا و فوتی به مراتب افزایش پیدا خواهد کرد و ناچار هستیم برای حفظ مقوله سلامتی مردم، محدودیت های بیشتری را اعمال کنیم.

🔹 وی تصریح کرد: به طور بی سابقه ای بسیاری از برنامه های مذهبی، دینی و آئینی را تعطیل کرده ایم چون امروز سلامت بسیار مهم است.

🔸 فرماندار نهبندان با بیان اینکه در اعمال محدودیت های جدید، مردم باید اقناع شوند تا ضوابط بهداشتی را رعایت کنند، افزود: خواستار همکاری مردم در پیک سوم کرونا هستیم، بسیاری از موارد دغدغه مردم است اما باید امروز بین ابتلا و فوتی بیشتر و یا شرایطی که با اعمال محدودیت ها به آن دست یابیم؛ فرق بگذاریم.

🔹 بیکی با اشاره به اینکه تاکنون محدودیت های بخشی و بین بخشی مختلفی اعمال شده اما باز هم برخی ضوابط بهداشتی را رعایت نمی کنند، گفت: امروز موضوع محدودیت های جدید تنها برای حفظ سلامتی شهروندان اجرا می شود.

🔸 وی تصریح کرد: 65 درصد ابتلای کرونا در شهرستان نهبندان به دلیل دورهمی و جلسات خانوادگی است، بنابراین در این خصوص نیازمند همراهی مردم هستیم و انتظار داریم تا فاصله اجتماعی را رعایت کنند.

🔹 وی ادامه داد: آمار تعداد مبتلایان به بیماری کرونا نهبندان در آبان ماه بالا و چشمگیر است در حالی که از اسفند تا اردیبهشت ماه در مجموع سه مورد مبتلا داشتیم اما امروز به خاطر عادی شدن رفتار مردم با بیماری کرونا،  تاکنون به بیش از 408 مورد رسیده ایم که اگر این فرآیند ادامه داشته باشد شرایط بدتر خواهد شد.

🔸 فرماندار نهبندان با بیان اینکه در اعمال محدودیت های جدید کرونا از آذرماه، باید تمام دستگاه های دولتی و غیردولتی و نیروهای مسلح نهبندان با تمام قوا در  این طرح شرکت کنند، گفت: باید شرایطی را ایجاد کنیم تا کادر  بهداشت و درمان بتوانند با بازیابی توان با انرژی به کار خود ادامه دهند.

🔹 بیکی تصریح کرد: تقلیل نیروهای اداری با تشخیص بالاترین مقام دستگاه های اجرایی تا یک سوم خواهد بود، همچنین در طرح جدید محدودیت ها، تردد خودروها ورودی به شهرها و از ساعت 9 شب تا چهار صبح در شهرها ممنوع اعلام شده است.

🔸 وی بیان کرد: طرح محله محور شهید سلیمانی با محوریت بسیج و سپاه شهرستان همزمان طرح مدیریت هوشمند، اجرا می شود تا هر محله پایش، غربالگری و افراد مشکوک به کرونا شناسایی شوند.

🔹 فرماندار نهبندان در ادامه با اشاره به فعالیت اصناف گفت: گروه های شغلی 2، 3 و 4  در این مدت تعطیل خواهند شد اما گروه های مجاز با رعایت موارد بهداشتی و با نظارت کامل می توانند به فعالیت خود ادامه دهند.‌