۱۴۰۰ سه شنبه ۱ تير
English
صفحه اصلی
1399/12/19 55 درصد اعتبارات شهرستان نهبندان محقق شد.
55 درصد اعتبارات شهرستان نهبندان محقق شد.
🔻فرماندار نهبندان:
55 درصد اعتبارات شهرستان نهبندان محقق شد.

🔹بیکی گفت: از 43 میلیارد تومان مجموع اعتبارات  سال جاری نهبندان، تاکنون بیش از 55 درصد آن یعنی بیش از 23 میلیارد تومان تخصیص و محقق شده است.

🔹به گزارش روابط عمومی فرمانداری نهبندان؛ «مجید بیکی» امروز (18 اسفند) در "کمیته برنامه ریزی شهرستان نهبندان" اظهار کرد: در سال جاری علیرغم محدودیت ها در منابع مالی و مشکلات اقتصادی، تخصیص منابع به پروژه های اولویت دار شهرستان انجام شد.

🔹فرماندار نهبندان با بیان اینکه از 43 میلیارد تومان مجموع اعتبارات سال جاری شهرستان نهبندان بیش از 55 درصد آن محقق شده است، افزود: بیش از 23 میلیارد تومان اعتبار در اختیار دستگاه های اجرایی قرار گرفت.

🔹بیکی با بیان اینکه 23.5 درصد از هفت میلیارد تومان مجموع سهم اعتبارات جزء 87 شهرستان نهبندان نقدینگی آن تزریق شده است که برای ادامه پروژه های مربوطه در اختیار دستگاه ها قرار خواهد گرفت.

🔹وی تصریح کرد: دستگاه های اجرایی باید در بحث جذب اعتبارات، تا سقف نقدینگی ای که در اختیار آن ها هست تا پایان سال مالی تمام تلاش خود را داشته باشند و انحرافی در هزینه کردها نباشد.

🔹وی از مدیران ادارات شهرستان نهنبدان خواست تا پیگیر جذب اعتبارات استانی و ملی باشند و ادامه داد: 85 درصد اعتبارات کشکر بصورت ملی توزیع می شود و مدیران باید مطالبه گری کنند تا کمتر توسعه یافتگی با تحقق عدالت در توزیع اعتبار ملی محقق شود.

🔹بیکی با بیان اینکه دستگاه معین اقتصادی، سهم آورده ای دارند، گفت: 30 میلیارد تومان مجموع اعتبار تفاهم نامه با بنیاد برکت در نهنبدان است که 17 میلیارد تومان سهم این دستگاه و 13 میلیارد تومان هم سهم استانی است که باید پیگیری و در تامین سهم مشخص شده اقدام صورت پذیرد.

🔹فرماندار نهبندان ادامه داد: این اعتبارات هنوز به دلیل عدم بارگذاری پیشرفت فیزیکی پروژه ها تخصیص پایینی دارد که به عنوان مصوبه جلسه باید دستگاه های اداری هرچه سریع تر صورت وضعیت خود را در سامانه ثبت کنند.
 🔹در این جلسه «محمد امیدیان» دبیر کمیته برنامه ریزی شهرستان نهبندان گفت:
اعتباراتی که از ابتدای سال توزیع شده بیش از 33 میلیارد و 500 میلیون تومان برای اجرای پروژه ها از محل تملک و دارایی، سه درصد نفت، و تبصره 19 بوده است که اکنون مجموع اعتبار شهرستان نهبندان 43 میلیارد تومان است.

🔹امیدیان ادامه داد: علاوه بر تخصیص این اعتبارات،  تخصیص اعتبارات سفر استاندار خراسان جنوبی به نهبندان و اعتبارات مسکن محرومین و تخصیص اعتبارات ویژه هم داشته ایم.

🔹وی تصریح کرد: 191 پروژه برای شهرستان نهبندان مبادله شده است و  بیش ترین اعتبار را دستگاه های آب و فاضلاب با 13.7 درصد، حمل و نقل با 13.33 درصد، کشاورزی 12 درصد و ورزش و تفریح با 8.8 درصد جذب کرده اند.

🔹دبیر کمیته برنامه ریزی شهرستان نهبندان در خصوص نحوه توزیع اعتبارات در سال 1400، گفت: طی سال های گذشته شاخص ها، از دستگاه ها احصاء می شده است که این شاخص ها در فرمول هایی گذاشته می شد و اعتبارات اختصاص می یافت اما در سال 1400 به این شکل نخواهد بود و اعتبارات به شکل فصل و برنامه برای شهرستان ها و دستگاه ها تعیین خواهد شد.