۱۴۰۰ دوشنبه ۲۳ فروردين
English
صفحه اصلی
1399/12/19 700 واحد جدید مسکن در شهر نهبندان احداث می شود.
700 واحد جدید مسکن در شهر نهبندان احداث می شود.
⭕️ فرماندار نهبندان:
700 واحد جدید مسکن در شهر نهبندان احداث می شود.

🔹 بیکی از ایجاد 700 واحد مسکن جدید در شهر نهبندان خبر داد و گفت: واگذاری زمین برای ساخت 374 واحد مسکن اقدام ملی باید هرچه زودتر انجام شود.

🔻 به گزارش روابط عمومی فرمانداری نهبندان؛ «مجید بیکی» در جلسه بررسی چالش ها و رهاوردهای مسکن و کنترل مشکلات گرانی و اجاره بهای مسکن اظهار کرد: بخشی از دغدغه های مسکن در نهبندان به دستگاه های متولی بر می گردد و بخشی به مردم و افرادی که دارای مسکن هستند.

🔹 فرماندار نهبندان با بیان اینکه افزایش قیمت مسکن در نهبندان تابع کل کشور است، افزود: قیمت زمین، مصالح، مجوز ها و دستمزدها سبب گرانی قیمت مسکن در نهبندان شده است.

🔸 بیکی تصریح کرد: از سال 1398 طرح مسکن روستایی در استان خراسان جنوبی شروع شده که در شهرستان نهبندان، 1600 واحد احداث شده است.

🔹 وی با بیان اینکه ساخت 420 واحد مسکن شهری امسال در نهبندان ابلاغ گرفت که مجوز آن گرفته و با بنیاد مسکن تفاهم نامه ای منعقد شد، گفت: این طرح تا روزهای پایانی برای متقاضیان اجرا میشد اما چون برخی افراد زمین برای ساخت و ساز نداشتند، استقبال کمتری از طرح مسکن شهری در حوزه شهری داشتیم و باقیمانده سهمیه به حوزه روستایی منتقل شد.

🔸 وی تصریح کرد: در طرح اقدام ملی مسکن توانستیم تأمین زمین انجام دهیم، لذا از 800 نفر متقاضی ثبت نام کننده در سایت، 600 نفر مراجعه که در این طرح 374 نفر واجد الشرایط ساخت مسکن شدند که زمین تامین شده و هم اکنون باید زمین آن ها هر چه سریع تر تحویل متقاضیان شود.

🔹 فرماندار نهبندان گفت: آماده هستیم تا پیمانکاران انبوه ساز در نهبندان به صورت مشارکتی همکاری کنیم، تا مسکن را برای مردم بسازند و آن را به مردم واگذار کنند.

🔸 بیکی از ساخت 374 واحد از طریق طرح اقدام ملی مسکن و 280 واحد را از محل واگذاری به ارتش در شهرستان نهنبدان خبر داد و گفت: همچنین 10 واحد مسکن دو معلولی توسط بهزیستی و 18 واحد توسط کمیته امداد ایجاد می شود.

🔹 وی در پایان گفت: 700 واحد مسکن جدید در نهبندان ساخته می شود که در راستای کاهش قیمت مسکن موثر خواهد بود، لذا واگذاری زمین از سوی دستگاه های متولی باید هرچه سریع تر انجام شود.
 
 
 ⭕️ علیپور دادستان شهرستان نهبندان:

برای کنترل اجاره بهاء، نیازمند منطقه بندی و قیمت گذاری بر مبنای آن در شهر نهبندان هستیم.

🔻 به گزارش روابط عمومی فرمانداری نهبندان؛ «حجت‌الاسلام علیپور» دادستان شهرستان نهبندان در جلسه بررسی چالش ها و رهاوردهای مسکن و کنترل مشکلات گرانی و اجاره بهای مسکن بیان کرد: افراد در مسیری که دنبال می کنند در قدم اول، داشتن روحیه جهادی و انسان دوستانه باید برایشان بسیار مهم باشد.

🔹 وی ادامه داد: مدیریت زمان انجام مزایده از سوی شهرداری نهبندان در دستور کارشان باشد تا آسیبی به قیمت ها وارد نشود و تخلفات انجام مزایده به دستگاه قضایی بصورت موثق جهت پیگیری گزارش شود.

🔸 دادستان نهبندان با توجه به گرانی اجاره بها در شهر نهبندان افزود: اتاق اصناف با همکاری مشاورین املاک در نشستی، شهر نهبندان را منطقه بندی کرده و اجاره بها در هر منطقه تعیین شود تا در مواقع بستن قرارداد نرخ آن رعایت شود و در صورت رعایت نشدن آن دادستانی به این موضوع ورود پیدا خواهد کرد.

🔹 حجت الاسلام علیپور در پایان با تاکید نظارت بر دستمزد بنا و کارگر در نهبندان گفت: اتاق اصناف بر دستمزد بنا و کارگر نظارت داشته و نرخ مشخص آن را تعیین و به آنان ابلاغ کند.