۱۴۰۱ سه شنبه ۸ آذر
English
صفحه اصلی
1401/08/23 شورای اداری شهرستان نهبندان با حضور دکتر محمدی معاون قوه قضائیه و ریاست سازمان زندانها و اقدامات تأمینی و تربیتی کل کشور
شورای اداری شهرستان نهبندان با حضور دکتر محمدی معاون قوه قضائیه و ریاست سازمان زندانها و اقدامات تأمینی و تربیتی کل کشور
شورای اداری شهرستان نهبندان با حضور دکتر محمدی معاون قوه قضائیه و ریاست سازمان زندانها و اقدامات تأمینی و تربیتی کل کشور
مهندس ایروانی فرماندار نهبندان نیز در شورای اداری شهرستان مشکلات زیرساختی و کمبود فضا برای زندان نهبندان را یاد آور شد و برای اختصاص زمین جهت توسعه ی زندان نهبندان قول مساعد داد.

وی ادامه داد : نتیجه موضوعاتی که در نشست شورای اداری مطرح شد در جلسه ای در مرکز استان و در جلسه شورای عالی قضایی استان مطرح و برای آن تصمیم گیری خواهد شد.

فرماندار نهبندان با بیان این که نهبندان از نظر جغرافیایی در نقطه خاص استراتژیکی واقع شده است گفت : 95 کیلومتر مرز مشترک با افغانستان داریم که بیشتر آن کوهستانی بوده و از سویی هم 42 روستای مرزی در شهرستان وجود دارد.
ایروانی ضمن درخواست استقرار دادگاه در بخش شوسف افزود : ایست بازرسی سهل آباد هم یکی از ایستگاه های بازرسی مهم و قوی کشور است که متاسفانه از زیرساخت های خوبی برخوردار نیست و نیاز به توجه ویژه دارد.
وی ادامه داد : کشفیات و موارد توقیفی شهرستان زیاد است و اما شهرستان از این توقیفات بی بهره است که نیاز است تا تدبیری اتخاذ گردد تا از خودروها و موارد توقیفی عوایدی نصیب شهرستان شود.

فرماندار نهبندان همچنین خواستار اجرای درست و دقیق ماده 22 قانون معادن در نهبندان شد و اظهار کرد : 147‪ معدن در نهبندان وجود دارد اما هیچ گونه شورایی برای حل اختلاف معدن داران و صلح و سازش بین آنها وجود ندارد نیاز است چنین شورایی در نهبندان ایجاد شود.
گلایه نماینده مردم نهبندان از ترک فعل مسئولین برای اقتصاد مرزی شهرستان
نخعی نماینده مردم نهبندان و سربیشه در مجلس شورای اسلامی از ترک فعل وزارت تعاون کار و رفاه اجتماعی در ایجاد یک واحد تولیدی به جای کارخانه پنبه نسوز نهبندان انتقاد کرد.
دکتر نخعی اظهار کرد : تا کنون مطالباتی در حوزه اقتصاد مرز نهبندان مطرح شده که مورد ترک فعل دستگاه های مربوطه واقع شده است و باید به صورت جدی به این مسایل ورود کرد.
وی ادامه داد : پس از تعطیلی کارخانه پنبه نسوز نهبندان که در منطقه مرزی این شهرستان واقع شده است وزارت تعاون کار و رفاه اجتماعی متعهد شد تا به جای این کارخانه یک واحد تولیدی دیگری را راه اندازی کند تا اشتغال از دست رفته کارخانه پنبه نسوز دوباره احیا شود و این موضوع نیز مصداق کامل ترک فعل این وزارت خانه است.
نماینده مردم نهبندان و سربیشه در مجلس شورای اسلامی افزود : تعداد زیادی از خانوارهای مرزنشین این شهرستان فاقد شناسنامه بوده و مشکوک تابعه هستند که به همین دلیل هیچ گونه خدماتی را از دولت دریافت نمی کنند که مسئولین باید تا جایی که قانون اجازه می دهد این موضوع را تا حصول نتیجه پیگیری کنند.
نخعی همچنین به پیگیری های متعدد برای بازگشایی بازارچه مرزی دوکوهانه نهبندان اشاره کرد و گفت : با وجود این پیگیری ها هنوز این بازارچه تعطیل بوده و باید برای بازگشایی مجدد آن فکری جدی کرد.
رئیس سازمان زندان های کشور نیز در این جلسه با بیان این که افرادی که در زندان ها هستند به دلایل مالی و فکری است گفت : سعی بر این داریم تا آمار افراد زندانی کمتر شده و به اشتغال زایی پایدار برسند.
دکتر محمدی اضافه کرد : فراهم کردن بستر حرفه آموزی در زندان ها از مهم ترین برنامه های این سازمان است که در خراسان جنوبی نیز به این امر توجه ویژه ای شده است.
وی ادامه داد : حرفه آموزی های داخل زندان منجر به ایجاد شغل برای زندانیان آزاد شده و خانواده های آنها میشود که در همین راستا زندانیان آموزش دیده و آزاد شده نیز به صورت مداوم پایش می شوند.
معاون قوه قضاییه اظهار کرد : واقع شدن نهبندان در جوار کشور افغانستان موجب شده تا پرونده های قضایی در این شهرستان بیشتر شود و از این رو نیاز است تا در بخش شوسف نیز دادگاه مستقر شده تا از حجم پرونده های قضایی مرکز شهرستان کاسته شود و این موضوع را نیز پیگیری خواهم کرد.
وی افزود : زندان نهبندان در گذشته بنا بر اقتضاعات زمانی ساخته شده و نیاز به گسترش دارد که این موضوع هم پیگیری خواهد شد.
 
تعداد بازدید: 84
امتیازدهی
میانگین امتیازها:0 تعداد کل امتیازها:0

مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0
ارسال نظرات
نام  
آدرس پست الکترونیکی شما    
شماره تلفن
توضیحات    
خواندن کد امنیتی تغییر کد امنیتی  
کد امنیت  
 
کلیه حقوق این پایگاه متعلق به استانداری خراسان جنوبی میباشد.
Powered by DorsaPortal